Драге колегинице и колеге,

 Са великим задовољством обавештавамо вас да је Едукин конкурс ЧАС ЗА УГЛЕД 7 успешно приведен крају.

Захваљујемо свима на учешћу, као и на стрпљењу и разумевању за сложен процес прегледања и вредновања пристиглих радова.

Ове године ће, нажалост, из разумљивих разлога, изостати промоција зборника ЧАС ЗА УГЛЕД 7, планирана за Школски дан на Београдском међународном сајму књига. Зборнике ћемо ипак представити у догледно време – уживо, или онлајн, у зависности од могућности којима будемо располагали. Пратите нас на Едукином сајту и порталу, на Фејсбуку и Инстаграму – где ћемо објављивати даље информације и где ће бити постављена електронска издања зборника.

Свима вама од свег срца захваљујемо на учешћу, добитницима награда честитамо – и све вас позивамо да и убудуће учествујете на нашим конкурсима и да са нама сарађујете.

 

У Београду,                                                                    Срдачно и с поштовањем,

15. октобра 2021.                                                                 Уреднички тим Едуке

 

 

НАГРАЂЕНИ РАДОВИ

Награде за наставну припрему у основној школи

1. Прва награда

Јелена Гајић,  Бајка о дечаку и месецу, трећи разред; ОШ ,,Црњански”, Јагодина

2. Друга награда

Весна Андрејевић, Јелена Ћетковић, Мој дека је био трешња, шести разред;ОШ „Стеван Синђелић”, Каменица;  ОШ „Карађорђе”, Горњи Матејевац

3. Трећа награда

Александра Филиповић, Траговима краља бајки, други разред; ОШ „Црњански”, Јагодина

4. Награда за наставну припрему у средњој школи:

Милица Милетић, Споменари пријатељства, други разред; Технолошка школа, Параћин

Свим колегиницима и колегама чији су радови уврштени у зборнике ЧАС ЗА УГЛЕД 7 додељује се похвалница – као посебно признање за запажено учешће на конкурсу.

 

СПИСАК ПОХВАЉЕНИХ РАДОВА КОЈИ УЈЕДНО УЛАЗЕ У ЗБОРНИК 

 

ОСНОВНА ШКОЛА

 

РАЗРЕДНА НАСТАВА                                                                

Први разред:

  1. Гордана Вучинић, Глас и штампано слово Њ, ОШ „Јован Цвијић”, Зубин поток

Други разред:

  1. Александра Филиповић, Траговима краља бајки, ОШ „Црњански”, Јагодина

Трећи разред:

  1. Јелена Гајић, Бајка о дечаку и месецу, Бранко В. Радичевић, ОШ „Црњански”, Јагодина
  2. Миа Кришановић, Копнена животна заједница – шума, ОШ „Никола Тесла”,  Београд
  3. Слађана Дринић, Присвојни придеви, OШ „Први мај”, Влајковци, Брус
  4. Звонимирка Јовићић, Пружимо руку помирења, комбиновано одељење, 2. и 3. разред, ОШ „Моша Пијаде”, Жагубица, ИО Суви До

Четврти разред

  1. Данка Јовановић, Бранка Љубичић, Проблемски задаци, ОШ „Душан Јерковић”, Ужице
  2. Снежана Влајковац, Србија у средњем веку, ОШ „Maра Јанковић” Кусић
  3. Сузана Миjаиловић, У царству медоносних пчела, ОШ „Црњански”, Јагодина

 

ПРЕДМЕТНА НАСТАВА

Српски језик и књижевност

  1. Александра Томић, Некњижевне речи и туђице; њихова замена језичким стандардом, ОШ „Петар Петровић Његошˮ, Зрењанин
  2. Јасминка Олић Илчешин, Едукативне игрице у настави српског језика (пројектна настава), Основна школа „Братство јединство”, Куцура
  3. Јасминка Олић Илчешин, Здравка Мајкић,„Чамци од папира”,Рабиндранат Тагоре, Основна школа „Братство јединство”, Куцура
  4. Mili Hilmo Selimotić, Antoan Egziperi, „Mali Princ” (problemsko-istraživačka nastava domaće lektire) i Mark Osborn, „Mali Princ”, analiza gledanog filma (dvočas), ЈU VII osnovna škola, Mostar
  5. Mili Hilmo Selimotić, ROBINZONADA: Danijel Defo, Robinzon Kruso, interpetacijsko-analitički i stvaralačko-problemski pristup (dvo)času lektire, JU VII osnovna škola, Mostar
  6. Силвана Лесковац, Сузана Јовановић, Марина Милановић,Потрага за језичким и књижевним благом, ОШ „Коста Ђукић”, Младеновац
  7. Тања Ђорђевић,Писмо мајци”, Сергеј Јесењин, електронски подржана настава, Основна школа „Милица Павловић”, Чачак
  8. Јасмина Сенић, Драмска радионица:Избирачица”Косте Трифковића, ОШ „Никола Тесла”, Раковица
  9. Весна Андрејевић, Јелена Ћетковић, Мој дека је био трешња, шести разред;ОШ „Стеван Синђелић”, Каменица;  ОШ „Карађорђе”, Горњи Матејевац
  10. Maja Живић, Функционални стилови, ОШ „Љуба Нешић”, Зајечар
  11. Maja Живић, Писање вишечланих географских имена, ОШ „Љуба Нешић”, Зајечар
  12. Марија Ристивојевић, „Крвава бајка” Десанка Максимовић, ОШ „Херој Иван Мукер”, Смедеревска Паланка
  13. Верица Симић и Иван Јевтовић, „Доживљаји Тома Сојера”, Марк Твен, ОШ ,,Карађорђе”, Топола
  14. Биљана Вукмановић, Пројектна настава: Игра за живот („Богојављенска ноћ”, „Вањка”, „Аска и Вук”), ОШ „Југославија”, Бар (Црна Гора

Биологија

  1. Сања Парезановић, Грађа ћелије, Биологија, 7. разред , ОШ „Петар Лековић”, Пожега
  2. Јелка Филиповић, Дисање, размена гасова у различитим срединама, 5. разред, Школа за основно образовање одраслих, Сомбор

Руски језик

  1. Данијела Анђелковић,Покупки, Руски језик, , ОШ „Трајко Перић”, Велико Ропотово

Математика

  1. Данијела Драмићанин Денић, Питагорина теорема, 7. разред, ОШ „Станислав Сремчевић”, Крагујевац
  2. Марина Јовановић, Круг – систематизација, , ОШ „Десанка Максимовић”, Косовска Каменица

Енглески језик

  1. Сања Симић де Граф, Утврђивање градива употребом веб-алата, разред, ОШ ,,Вук Караџић”, Лозница

Географија

  1. Савица Ђурђевиђ и Славица Миленковић Жикић, Географске одлике Антарктика и Арктика, 7. разред ОШ „Љупче Шпанац”, Бела Паланка

Техника и технологија

  1. Belma Selimotić, Prostorno prikazivanje predmeta (ortogonalna projekcija)

Час одељењске заједнице

  1. Belma Selimotić, Animirani film, 58 razred, JU IV osnovna škola Mostar, BiH

Међупредметна корелација

  1. Љиљана Ивановић Јованчевић и Марија Алексић, Косовски јунаци – легенда и историја, Српски језик и књижевност и Историја; ОШ „Рада Миљковић”, Јагодина
  2. Маријана Јевтовић и Иван Јевтовић,Распрострањеност гљива; „Прича о печуркама”, Данило Киш, Српски језик и књижевност и Биологија; Основна школа „Карађорђе“, Топола
  3. Марија Ристивојевић и Елизабета Милошевић, „Овај дечак зове се Пепо Крста”, Милован Данојловић; Последице које алкохолизам оставља на организам, породицу и друштво, Српски језик и књижевност и Биологија;ОШ „Херој Иван Мукер”, Смедеревска Паланка, Баничина
  4. Љиљана Ивановић Јованчевић и Љиљана Глођовић Пантић, Гласовни систем и гласови, Српски језик и књижевност и Биологија; ОШ „Рада Миљковић”, Јагодина
  5. Јелена Јовановићи Урош Миливојевић, Свети Сава и хемија, Хемија и Историја, 8. разред, ОШ „Павле Поповић” , Вранић

 

СРЕДЊА ШКОЛА

Српски језик и књижевност

  1. Зорица Ивановић, Милош Црњански: „Сеобе“ (тема, мотиви, историјска позадина романа, анализа ликова, симболика),Технолошка школа, Параћин
  2. Јелена Ђурић, Српска књижевна норма, Паланачка гимназија, Смедеревска Паланка
  3. Марина Милошевић, „Преображај” Франца Кафке, Техничка школа, Чачак
  4. Милица Милетић, Споменари пријатељства (пројектна настава),Технолошка школа, Параћин

Здравствена нега

  1. Савић Никола, Положај болесника у постељи, Медицинска школа „Др Миша Пантић“, Ваљево

Математика

Данијела Драмићанин Денић, Тригонометрија правоуглог тела, Гимназија, Косовска Каменица

Уметност и дизајн

Јелица Пајић, Одржива мода, , Седма београдска гимназија, Београд

 

ЕДУКА на "Facebook"

библиотека педагошка раскршћа