cas za ugled

РЕЗУЛТАТИ КОНКУРСА ЧАС ЗА УГЛЕД 4 (2018)

Драге колегинице и колеге,

Са великим задовољством обавештавамо вас да је Едукин конкурс ЧАС ЗА УГЛЕД 4 успешно приведен крају.

Извињавамо вам се због тога што се – неуобичајено за нашу праксу – на објављивање резултата чекало дуже од предвиђеног рока, и надамо се да ћете разумети нашу потребу да радимо приљежно и савесно: уз све предвиђене и непредвиђене објективне околности, заиста је требало и додатног времена како би се прегледању пристиглих радова и доношењу одлука посветила достојна пажња.

Свима вама од свег срца захваљујемо на учешћу, добитницима награда честитамо – и све вас позивамо да и убудуће учествујете на нашим конкурсима и да са нама сарађујете.

У Београду,                                                                    Срдачно и с поштовањем,

12. октобра 2018.                                                                 Уреднички тим Едуке

 

 

 

СПИСАК РАДОВА КОЈИ ЋЕ БИТИ ОБЈАВЉЕНИ НА ЕДУКИНОМ САЈТУ

ОСНОВНА ШКОЛА

РАЗРЕДНА НАСТАВА

НАГРАДЕ

       ПРВА НАГРАДА

1. Даница Коцевска, Јован Коцевски, Саша Балаћ, Бојана Балаћ: Рељеф и оријентација у простору, ОШ „Михајло Пупин”, Ветерник

2. Александра Филиповић: Дељење бројем 2, ОШ „Бошко Ђуричић”, Јагодина

ДРУГА НАГРАДА

1. Др Гордана Рацков: Угао – цртање и обележавање, ОШ „Свети Сава”, Кикинда

2. Биљана Кнежевић: Придеви, ОШ „Десанка Максимовић”, Београд

     ТРЕЋА НАГРАДА

1. Ива Љубисављевић Кајгановић:Заштићена подручја у Србији, ОШ „Вук Караџић”, Ниш

2. Гордана Јаневска: Природне животне заједнице: шуме – нашезеленоблаго, ОШ „Димитрије Тодоровић Каплар”, Књажевац

ПОХВАЛЕ:

Гордани Вучинић

Младену Глигоријевићу

Марини Кукић

Мр Сави Ковачевићу

Ружици Стојановић Ђорђевић

Јелени Бабић

Звонимирки Јовичић

Мр Мирјани Лончаревић

Јелени Ивановић

Марини Праизовић

 

ПРВИ РАЗРЕД

  1. Аленка Орешчанин и Слађана Путић: Интерактивна сликовница
  2. Јелена Ивановић: Који материјали могу да се истежу, гњече и савијају
  3. Марија Милосављевић: Сабирање и одузимање до 10
  4. Ружица Стојановић Ђорђевић: Сабирање и одузимање до 20
  5. Славица Ристовић: Деда и репа
  6. Сузана Вељковић: Животињско царство

ДРУГИ РАЗРЕД

  1. Александра Филиповић: Дељење бројем 2
  2. Гордана Вучинић: Множење са 3
  3. Љиљана Соколовић: Множење бројевима 2, 3, 4, 5 и 10
  4. Тамара Стојановић: Дељење са 5
  5. Јелена Ивановић: Бајке Андерсен
  6. Драгана Виденов: Дивље животиње

ТРЕЋИ РАЗРЕД

  1. Јелена Бабић: Сергеј Михалков, Камен
  2. Татјана Попов: Вуков завет – савремено посело
  3. Др Гордана Рацков: Угао – цртање и обележавање
  4. Мр Сава Ковачевић: Таблица множења и дијељења са 9
  5. Младен Глигоријевић:С оне стране Дунава
  6. Гордана Јаневска: Природне животне заједнице: шуме – нашезеленоблаго
  7. Марина Кукић, Светлана Миленковић: Мој завичај и ја
  8. Даница Коцевска, Јован Коцевски, Саша Балаћ, Бојана Балаћ: Рељеф и оријентација у простору
  9. Мр Мирјана Лончаревић: Знамените личности наше прошлости
  10. Марија Миловановић: Прилагођавање животиња средини у којој живе
  11. Драгана Гавриловић Обрадовић: Моје место некад и сад
  12. Јелена Антонијевић: Живот некад и сад

ЧЕТВРТИ РАЗРЕД

  1. Марјана Игрутиновић: Једнакост разломака
  2. Звонимирка Јовичић: Писмено одузимање
  3. Валентина Мујичић: Алиса у земљи чуда
  4. Мр Весна Јовић Латиновић: Субјекатски и предикатски скуп
  5. Младен Глигоријевић, Снежана Лапчевић : Смеше – поступци раздвајање смеше
  6. Љиљана Младеновић: Осврт уназад – прошлост Србије
  7. Марина Праизовић: Становништво Србије
  8. Ива Љубисављевић Кајгановић:Заштићена подручја у Србији
  9. Катарина Миличић, Слађана Галушка: Обновљиви извори енергије
  10. Лозица Антић, Биљана Митић: На темељима прошлости градимо будућност
  11. Душко Терзин: Међед, свиња, лисица

КОМБИНОВАНА ОДЕЉЕЊА

  1. Драгана Димитријевић: Сабирање, редослед извођења рачунских операција
  2. Драгана Димитријевић: Играмо се речима (сининими,хомоними, антоними), Богатимо свој речник
  3. Биљана Кнежевић: Придеви
  4. Ђурђица Стојковић: Птице изглед и начин живота: Угрожене врсте и заштита птица у Србији
  5. Јелена Бабић, Биљана Јелић, Амела Јосимовић: Вук Караџић тематски дан
  6. Јелена Бабић, Биљана Јелић, Амела Јосимовић: Здрава храна тематски дан
  7. Љиљана Арсенијевић, Предраг Аритоновић: Ускрс тематски дан

ПРЕДМЕТНА НАСТАВА

 

НАГРАДЕ

ПРВА НАГРАДА

1. Драган Голубовић, Сила потиска у течности и у гасу”, ОШ 8. октобар, Власотинце и одељење за математичке таленте ОШ Вук Караџић”, Лесковац

2. Вујадин Здравковић, „Разноврсност биљака, значај и заштита(систематизација наставне теме)”, ОШ „Јован Поповић”, Нови Сад

ДРУГА НАГРАДА

1. Виолета Марковић, „Основни електронски елементи”, ОШ „Илија Гарашанин”, Гроцка

2. Тања Парезановић, Олга Вујин, Северна Америка основне одлике”, ОШ „Иво Андрић”, Београд

ТРЕЋА НАГРАДА

1. Наташа Митровић, „Врсте зависних реченица. Исти везници у различитим зависним реченицама. Интрепункција у вези са зависним реченицама, ОШ „IV краљевачки батаљон”, Краљево

2. Oливера Видовић, Друштво социјалистичке Југославије, Основна школа „Јован Поповић, Сусек

ПОХВАЛЕ:

Ивани Ковачевић,Лидији Ђоковић, ВишеславиНалчић,Ивани Љубић, Татјани Крповић, Верици Арули, Марку Глишићу, Невени Стоилков, Др Драгану Крецуљу, Душици Марковић, Савици Ђурђевић, Петрани Јаковић, Ксенији Драгаш, Белми Селимотић.

СРПСКИ ЈЕЗИК И КЊИЖЕВНОСТ

1. Наташа Митровић, „Врсте зависних реченица. Исти везници у различитим зависним реченицама. Интрепункција у вези са зависним реченицама, ОШ „IV краљевачки батаљон”, Краљево

2. Ивана Ковачевић, „Вест(5. разред) и Блискост далеких предела (репортажа) (8. разред)”, ОШ,,Др Драган Херцог”, Београд

3. Татјана Крповић, „Ламент над Београдом Милоша Црњанског”, ОШ „Миливоје Боровић”, Мачкат

4. Лидија Ђоковић, „Портрет”, ОШ „Иво Лола Рибар”, Краљево

5. Невена Вељковић, професор српског језика и Сузана Ристић, професор енглеског језика, Ромео и Јулија Вилијама Шекспира, ОШ ,,Аца Синадиновић", Тешица

6. Вишеслава Налчић и Ивана ЉубићДесетицаИвана Цанкара”, ОШ Душан Јерковић

7. Верица Арула, Сумњиво лицеБранислава Нушића”, ОШ „Бранислав Нушић”, Београд

8. Јелена Ћетковић и Весна Андрејевић, „Глаголи за разиграну децу”,

ОШ „Карађорђе”, Горњи Матејевац и ОШ „Стеван Синђелић”, Каменица

9. Јелена Стојановић, „Историја језика, Основна школа „Вук Караџић, Липе и Основна школа „Бранислав Нушић, Смедерево

10. Александра Томић, „Лето на висоравни Стевана Раичковића”, ОШ „Јован Грчић Миленко”, Беочин

11. Јелена Голушин,,,Читам, не скитам”(обнављање градива књижевности), ОШ,,Др Ђорђе Јоановић, Ново Милошево

12. Маријана Шиљковић,„Облици новинарског изражавања”, ОШ „Јован Јовановић Змај”, Нови Пазар

13. Mili Hilmo Selimotić, Usmena balada Hasanaginica” (prvi dio), JU VII osnovna škola,Mostar

14. Sanela Bešić Mujanović, „Galeb Jonathan Livingston”, Richard Bach, Prva osnovna škola Brčko

 

 

ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК

1. Јелена Кузмановић,Revision – The Present Simple Tense vs The Present Continuous (Progressive) Tense, ОШ „Вук Караџић”, Бачка Паланка

2. Милка Митровић, Our Incredible World,ОШ „Милош Обреновић”, Аранђеловац

ИСТОРИЈА

1. Oливера Видовић, Друштво социјалистичке Југославије, Основна школа „Јован Поповић, Сусек

2. Марјан Михајловић, Пројекат „Фотографија која је обележила XX век”,

ОШ „Мирослав Антић”, Ниш

3. Зорица Влајковац, „Култура народа старог Рима, ОШ „Мара Јанковић, Кусић

ГЕОГРАФИЈА

1. Тања Парезановић, Олга Вујин, Северна Америка основне одлике”, ОШ „Иво Андрић”, Београд

2. Савица Ђурђевић, „Државе на Балканском полуострву утврђивање”, ОШ „Надежда Петровић”, Сићево

3. Гордана Петровић, „Република Италија”, ОШ „Радоје Домановић”, Крагујевац

4. Јелена Тошић, „Туризам: подела, услови за развој, туристичке регије и туристички

центри”, ОШ „Живојин Перић”, Стублине

5. Иван Цветковић и Љиљана Пејчић, Симболи и становништво Републике” Србије (4.

разред),Република Србија” (6. разред), Основна школа Јован Аранђеловић”, Црвена Река

6. Мирјана Симић, Марко Глишић, „Речни систем најдужих река света у кључу

падежног система српског језика (утврђивање)”, ОШ „Светозар Марковић”, Крагујевац

БИОЛОГИЈА

1. Вујадин Здравковић, „Разноврсност биљака, значај и заштита(систематизација наставне теме)”,ОШ „Јован Поповић”, Нови Сад

2. Весна Јеремић наставник биологије, Марија Филиповић наставник музичке културе, „Грађа и функција органа за излучивање,ОШ „Херој Срба”, Осипаоница

3. Оливера Затезало, „Јестиве и лековите биљке, Основна школа „Марија Трандафил, Ветерник

4. Мр Весна Миленовић, Ћелија – ћелијска мембрана, ОШ Вук Караџић”, Житковац

5. Сандра Вукељић, „Животиње у повртњаку и на њиви”, ЈУ ОШ „Свети Сава”Добој

 

ФИЗИКА

1. Драган Голубовић, Сила потиска у течности и у гасу”, ОШ 8. октобар, Власотинце и одељење за математичке таленте ОШ Вук Караџић”, Лесковац

2. Ксенија Драгаш, „Мерење времена”, ОШ „Ђура Јакшић”, Чуруг

МАТЕМАТИКА

1. Зорица Косјерина, Примена обрнуте пропорционалности, ОШ „Јован Поповић, Сусек

2. Душица Марковић, Једначине у скупу Q, ОШ Стеафан Немања”, Ниш

3. Софија Влајин, „Обим круга, број π”,

4. Марија Вуковић, Весна Ивановић, „Сабирање и одузимање целих бројева – обрада”, Основна школа „Нада Пурић”, Ваљево

МУЗИЧКА КУЛТУРА

1. Марија Филиповић, „Кармен, Жорж Бизе”, ОШ „Херој Срба”, Осипаоница

2. Сања Војнов, „Импресионизам”, ОШ „Славко Родић”, Лазарево

ЛИКОВНА КУЛТУРА

Марија Јовановић, Гордана Петровић, „Орнамент, ОШ „Живадинка Дивац, Крагујевац

ТЕХНИЧКО И ИНФОРМАТИЧКО ОБРАЗОВАЊЕ

1. Виолета Марковић, „Основни електронски елементи”, ОШ „Илија Гарашанин”, Гроцка

2. Др Драган Крецуљ, „Својства метала и легура”

3. Љиљана Бакић и Бранка Вујанић, „Електротехнички материјали”, Основна школа  ,,Душан Јерковић”, Рума

4.Belma Selimotić, „Udobnost stanovanja”,JU IV osnovna škola Mostar

ЧАС ОДЕЉЕЊСКОГ СТАРЕШИНЕ

1. Belma Selimotić, „Digitalni građanin (pojam i osobine)”, JU IV osnovna škola Mostar

2. Невена Стоилков,„Земља Лимунова”, ОШ „Милисав Николић”, Божевац

3. Александра Драгић, „Вандализам – превенција насиља”, ОШ „Ђура Јакшић”, Чуруг

4. Оливера Урошев Палалић (Српски језик), Ивана Вуков (Биологија), Душица Кордић (Енглески језик), Квалитет производа које купујемо – рекламе”,ОШ Жарко Зрењанин”, Зрењанин

 

ГРАЂАНСКО ВАСПИТАЊЕ

1. Наташа Миљановић, „Шта је то карактер (24 карактерна својства човека)”

2. Бојана Анђелић, „Светски дан туризма или колико познајемо Нови Сад”

ФУНКЦИОНАЛНО ОСНОВНО ОБРАЗОВАЊЕ ОДРАСЛИХ

ПРЕДУЗЕТНИШТВО

Драгана Комадина, „Понуда и тражња”, Школа за основно образовање одраслих Сомбор

ФИЗИКА

Петрана Јаковић, „Магнети и магнетизам”, Школа за основно образовање одраслих, Сомбор

СРЕДЊА ШКОЛА

РЕТОРИКА И БЕСЕДНИШТВО

Наташа Распоповић, „Зачеци беседништва – беседништво старога века, Економско-трговинска школа, Краљево

ГЕОГРАФИЈА

Савица Ђурђевић, „Западна Србија”, СШ „Никета Ремезијански”, Бела Паланка

СОЦИОЛОГИЈА

Зорана Матићевић, Облици религиозности”, Гимназија Патријарх Павле”, Београд

РАЧУНАРСТВО И ИНФОРМАТИКА

Мр Снежана Замуровић, „Програмска подршка рачунара (систематизација)”, Гимназија „Душан Васиљев”, Кикинда

ПРИМЕНА РАЧУНАРА У ГРАЂЕВИНАРСТВУ

Вера Милићевић,„Постављање зграде у окружење у програму ArchiCAD”,

Техничка школа, Лозница

СВОЈСТВА МАТЕРИЈАЛА

Драгана Мудринић, „Својства и употреба фурнирских плоча”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

НАГРАДНИ КОНКУРС „ЧАС ЗА УГЛЕД“ 4
ЗА ВАСПИТАЧЕ, НАСТАВНИКЕ ОСНОВНЕ ШКОЛЕ И СРЕДЊОШКОЛСКЕ НАСТАВНИКЕ

 

Издавачка кућа „Едука“ из Београда четврту годину заредом расписује наградни конкурс „Час за углед“, намењен наставницима, за најбоље припреме угледних часова у основној школи. Од ове године конкурс је отворен и за васпитаче и за средњошколске наставнике.


Пропозиције конкурса:

1. Припрема (која није претходно публикована) треба да одговара Наставном програму за одређени предмет и разред, да буде функционална, применљива у наставној пракси и да одражава креативан приступ – уз поштовање одговарајућих стандарда. Предност ће имати радови који имају иновативни карактер (хеуристичко учење, пројектно оријентисано учење, учење путем решавања проблема, дијалошки и интердисциплинарно усмерено учење, учење кроз игру и сл.) – односно радови у којима се демонстрира активно и креативно учење, а у оквиру партнерског, групног и тимског рада.
2. Уз припрему је пожељно послати и одговарајуће електронске прилоге и додатке (у форми која ауторима највише одговара), из домена ИКТ.
3. Текст припреме треба да буде до пет страна формата: а) стандардни: А4; маргине 2,5 cm; б) фонт: Times New Roman; в) величина слова: 12 pt; г) размак између редова: 1,5.
4. Најуспелије припреме биће објављене у електронском издању Зборника „Час за углед“ (предшколско образовање, разредна настава, предметна настава).
5. Најбоље припреме биће новчано награђене (прво, друго и треће место).

-    Конкурс је отворен до 15. маја 2018. године. Резултати конкурса биће објављени око 15. септембра 2018. године. Промоција издања и додела награда одржаће се на Школски дан, у време одржавања Међународног сајма књига у Београду, последње недеље октобра. 

                                                         
Начин слања:

-    Електронску верзију рукописа у Word формату послати на
имејл: Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели. или на адресу: Змаја од Ноћаја број 10, 11 000 Београд, са назнаком ЗА КОНКУРС ЧАС ЗА УГЛЕД.

НАПОМЕНЕ:                                                                                                                                                                                                                                           Молимо вас да у мејлу, у наслову, напишете своје име и презиме, наслов наставне јединице и разред, а у поруци обавезно доставите свој број телефона, и име и адресу школе у којој радите. Слободно нам се можете обратити за све додатне информације – преко имејла или на телефоне: 011/2629 903, 011/3286 443 и 011/3287 277. Пратите нас на сајту, порталу и на Фејсбуку.                                                                                                                                                                                                       
Желимо вам много успеха у раду, и на нашем конкурсу!
                                

Срдачно,
Уреднички тим „Едуке“

ЕДУКА на "Facebook"

библиотека педагошка раскршћа